Nu cred că înțeleg care-i modul în care a fost conceput software-ul de bilete de la CFR. În calitate de inginer pentru asigurarea calității, nu sunt sigur că înțeleg algoritmul de distribuție a biletelor.
Sistemul Informatic Unic Integrat (SIUI) a fost căzut în iarnă, la câteva zile de la lansare. Atunci, toate organismele românești competente au spus că nu s-a furat din sistem niciun bit de informație.
După părerea mea, cel mai bun antivirus este românescul BitDefender. Îl folosesc de aproape cinci ani și nu am avut nicio problemă, niciodată decât o singură problemă și aia minoră, din cauza mea. Până și antivirusul gratuit este mai mult decât decent.
Mă rog, nu există cel mai bun arhivator, dar există cel mai bun arhivator pentru un context de timp (cât durează arhivarea), de conținut (ce se dorește arhivat), de redundanță (cât de important este ceea ce se arhivează) și alte asemenea.
Diseară vom vorbi despre compresia fișierelor. Așa că dacă vreți, puteți să vă dați cu părerea despre care este cel mai bun program de compresie a fișierelor, eventual să propuneți programe de compresie pe Windows.
De mai bine de un an de zile aparatele foto 3D au început să aibă prețuri cât de cât normale și lumea este momentan mulțumită. Cum era și acum cinci ani vizavi de aparatele foto digitale.
Un aricol plictisitor. Nu mai puteam face mai nimic fără că DVB-ul să-mi cârâie că vrea upgrade, așa că i-am dat astăzi voie să și-l facă. No, procesul de upgrade este acesta:
Am pornit, ca de obicei, DVB-ul de la RDS, mi-am făcut de mâncare, normal, m-am pus la computer, normal, apoi am dat de pe radio pe TV și am apăsat tasta 4, care mă duce la Pro TV.
Sistemul Informatic Unic Integrat (SIUI), un software folosit de Casa Națională de Asigurări de Sănătate și dezvoltat de SIVECO România a crăpat. Cel puțin asta citează presa din România.
© 2007 - 2011 - Robin Molnar
Designed and Developed by Skat Design