Bucurați-vă de vreme

Bucurați-vă de vreme, că e cald și nu a dat înghețul. Dar să știți că și virușii se bucură, pentru că mediul a devenit mai propice pentru ei. Și nu cred că va mai dura 10 ani până când bolile africane vor ajunge și la noi. Dar tot e bine, că nu ninge, nu e ger și nu ne omoară factura la încălzire deși, paradoxal, căldura o va face.

Iar la anul pe vremea asta o să citim în presă faptul că cercetătorii microbiologi și-au dat seama că încălzirea globală favorizează răspândirea unor boli cumplite. Hai, sănătate!

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vreau să fiu părtaș la faptă. Poți, de asemenea, să fii părtaș și fără martori.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.