Ca să fiu sincer, nu cred că CCR mai are vreo valoare
Indiferent de decizia de mâine de la CCR cu privire la dezincriminarea, sau nu, a abuzului în serviciu, eu nu mai am niciun fel de încredere într-o instituție politizată.
Indiferent de decizia de mâine de la CCR cu privire la dezincriminarea, sau nu, a abuzului în serviciu, eu nu mai am niciun fel de încredere într-o instituție politizată.
Mi se pare din ce în ce mai evident faptul că CCR, în formula actuală, nu mai funcționează. Deloc. Văd tot mai multe semnale ale unor oameni care realizează faptul că a noastră Curte Constituțională a României a murit.
Senatorii şi deputaţii care se simt nedreptăţiţi de o decizie a Parlamentului se vor putea plânge Curţii Constituţionale. Digi24
© 2007 - 2015 - Robin Molnar
Designed and Developed by Skat Design