Dreptul, din nou o meserie de viitor
Dom’ne, la cât de intens lucrează DNA, cred că nu ne ajung procurorii. Adică, acum nu mai este ziua și aducerea, ci acum tot la două ore, la maxim două ore, mai auzi de câte un șmecher de-ăsta de carton, că l-a luat DNA la audieri, eventual îl propune spre păstrare vreo treizeci de zile, în arest.
De asta și spun că dreptul a redevenit o meserie de viitor, se vede treaba că au activitate și procurorii, și judecătorii dar și avocații, ceea ce înseamnă că buna reformă în justiție schimbă dinamica pieței muncii, așa cum ar fi și normal.
Ce să zic, DNA dragă? La mai mare/ mulți!




Mana lui Basescu? Ia un pic PSD-ul la picioare? Ma gandesc ca dupa ce termina mandatul… sa aiba colegi prin „zona” 🙂
Nu știu ce să zic. Mai de grabă: mersul firesc al societății.