Săracii noștri vajnici eroi

Săracii noștri vajnici eroi pompieri din Cluj, în rândul cărora exista un trend de a-și cumpăra mașini exagerat de scumpe vizavi de statutul lor de bugetari, mașini de 20,000 – 30,000 de euro. Cum și-au pierdut ei, săracii, mașinile scumpe pe care plătitorii de taxe din mediul privat nu și le prea permit!

Of, ce durere este pe acolo, că a început să se golească parcarea, că nu mai avem loc de fițele lor. Nu mă înțelegeți greșit, n-am nimic cu oamenii, dar deja era cam aiurea să-i vezi pe bugetari plimbându-se în mașini de lux, în timp ce ăia care le plăteau salariile aveau mașini mai ieftine, până în 15,000 de euro.

Viața e injustă.

2 Comentarii

  1. little dot 29 septembrie 2010 la 13:59 - Raspunde

    De fapt viata e cat se poate de dreapta. Pana la urma selectia naturala functioneaza.

    • Robin Molnar 29 septembrie 2010 la 21:29 - Raspunde

      =D Nu e corect să folosești selecția naturală și pompieri în același context. =D

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vreau să fiu părtaș la faptă. Poți, de asemenea, să fii părtaș și fără martori.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Robintel
Despre Politica de Confidențialitate

Acest website are nevoie să folosească cookies, care sunt niște fișiere text de mici dimensiuni ce conțin referințe specifice, dar nu explicite, stocate pe computerul voastru, astfel încât, de exemplu, atunci când lăsați un comentariu, datele din formular să se salveze, dar nu numai.

Fără acces la cookies, aceste date nu se vor salva.

Pentru a afla mai multe despre cum folosim informațiile și despre dreptul vostru asupra datelor voastre, vă rugăm să consultați pagina Politica de Confidențialitate.

Puteți modifica accesul la aceste cookies accesând taburile din stânga.