Săracii noștri vajnici eroi
Săracii noștri vajnici eroi pompieri din Cluj, în rândul cărora exista un trend de a-și cumpăra mașini exagerat de scumpe vizavi de statutul lor de bugetari, mașini de 20,000 – 30,000 de euro. Cum și-au pierdut ei, săracii, mașinile scumpe pe care plătitorii de taxe din mediul privat nu și le prea permit!
Of, ce durere este pe acolo, că a început să se golească parcarea, că nu mai avem loc de fițele lor. Nu mă înțelegeți greșit, n-am nimic cu oamenii, dar deja era cam aiurea să-i vezi pe bugetari plimbându-se în mașini de lux, în timp ce ăia care le plăteau salariile aveau mașini mai ieftine, până în 15,000 de euro.
Viața e injustă.




De fapt viata e cat se poate de dreapta. Pana la urma selectia naturala functioneaza.
=D Nu e corect să folosești selecția naturală și pompieri în același context. =D