Drepturi civile
În contextul legii defăimării a porcului de Liviu Dragnea, cred că este primordial să ne reamintim care ne sunt drepturile, așa cum au fost definite de Convenția Internațională a Drepturilor Omului.
De asemenea, pentru că suntem mai speciali și mai progresiști, noi, europenii, avem și o Convenție Europeană a Departure Omului care ne mai adaugă niște drepturi pe lângă cele de mai sus.
Legea nesimțitului de Dragnea ne încalcă dreptul al exprimare, dreptul la asociere, dreptul la gândire, dreptul la instruire și dreptul la alegeri libere. Astfel, comunistoidul stalinist leninist și bolșevic Liviu Dragnea propune o lege care încalcă acordurile internaționale semnate de România.
Asta vrem, ca România să iasă din Convenția Internațională a Drepturilor Omului? Eu știu că în Teleorman, 100,000 de oameni sunt, de facto, sclavi prost-plătiți (este o formă modernă de sclavie) pentru Dragnea și locotenenții lui, dar asta nu înseamnă că vom lăsa să se extindă și-n zone asfaltate ale țării.
N-ar trebui să fim atât de proști.



Lasa un raspuns