Femeia subțire cu cheltuială se ține

Am rămas prost, sincer. Mergeam la masă. În fața mea, un cuplu discuta despre bani, că ea vroia să meargă nu știu unde, banii erau puțini, și el se codea, evident, că și chiria trebuie plătită.

Degeaba a încercat tipul să-i explice că e cam nasol cu banii, că tipa îi dădea cu flit cu o nonșalanță nesimțită care m-a iritat până și pe mine care, vorba aia, n-aveam nicio treabă. Eh, dar tipa insista și, văzând că nu o scoate la capăt cu el, i-a spus:

– Și, ce vrei? Femeia subțire cu cheltuială se ține.

Atunci m-am oprit, ca să-i las să se îndepărteze. Nu de alta, dar deja îmi sărise muștarul ca la bomba atomică.

2 Comentarii

  1. Molnar Bianca Andreea 26 mai 2010 la 02:44 - Raspunde

    Postul daca nu-i fudul parca nu e prost destul…

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vreau să fiu părtaș la faptă. Poți, de asemenea, să fii părtaș și fără martori.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.