Vecine, mai zi-mi încă o dată cum e cu manelele alea

La coadă la întreținere, un vecin mai șmecheraș, așa, se plângea la un alt vecin, care avea chiriași, că ăia i-au făcut gălăgie, că un alt vecin se îmbată de două ori pe an și dă muzica mai tare, și de-astea. Și, no, nu știu cum zice ăla că erau manele, draci, laci.

La un moment dat sună telefonul pe ritm de manele.

Am crezut că pocnesc de râs. Era cât pe ce să-i spun:

– Vecine, mai zi-mi încă o dată cum e cu manelele alea

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vreau să fiu părtaș la faptă. Poți, de asemenea, să fii părtaș și fără martori.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.