Dilema de seară
Ies de la muncă și parcă aș bea ceva la o terasă. Doar că, no, e prea multă agitație. Așa că vin acasă să mă uit la vreo mizerie de film, în liniștea mea. Și, evident, am o dilemă cu privire la ceea ce aș bea.
Adică, no, dacă ar fi după mintea mea – dar strict după mintea mea – eu aș bea suc. Așa că mă uit la etichete pe la toate sucurile, pe rând: aspartam, monoglutamat de sodiu, acid citric (obținut industrial). Deci nu, nu găsesc niciun suc fără mizerii prin el.
Iau o bere, mă uit la ingrediente: apă, malț din orz, mălai, hamei. Cred că e logic ce am ales, nu?
Morala:
– Berea. Dintotdeauna cea mai sigură alegere.
Hai noroc!




foarte buna alegerea, practic daca producatorii ar respecta reteta, poti consuma oricand bere fara probleme de sanatate dar cu moderatie :angry:
=D Dacă n-ar îngrășa… =D