Da, mă, eşti ciumeg, ce să zic…

Mă caută un fost prieten să se dea ciumeg că de Crăciun a fost în Irlanda, să se petreacă. M-a apucat greaţa. Adică el lucrează, dar stă cu mămica şi cu tăticul, pensionari amândoi, şi no, din salariul lui de 1100 de lei pe lună (brut) şi-a pus bani deoparte să meargă în excursie două zile.

Mi-e greaţă. Să se dea ciumeg când o să stea singur, pe banii lui, să mănânce, să se îmbrace, să-şi plătească facturile din banii lui şi  o să meargă unde vrea muşchiul lui. Că aşa oricine poate să meargă oriunde. Faptul că stă lipitoare la părinţi nu-i face cinste. Dar no, hai să fim rotunzi că ne ţin părinţii…

6 Comentarii

  1. movila 17 ianuarie 2010 la 17:01 - Raspunde

    Gogule, pe mine cand ma suna cate unul ma gandesc doar ce mai vrea. De mult nu m-a mai sunat cineva doar ca sa vada ce mai fac…

    • Robin Molnar 17 ianuarie 2010 la 17:43 - Raspunde

      😆 Şi pe mine rar mă sună lumea să vadă ce mai fac. Îmi place aşa. 😆 Dar nu, ăsta e zgârciob, m-a căutat pe net. 😀

  2. ciresica 18 ianuarie 2010 la 11:18 - Raspunde

    vreau si eu sa mai stau cu ai mei. sa imi gateasca, sa imi spele. trai nene!cum am dat la facultate cum m-au expediat :))

  3. ciresica 18 ianuarie 2010 la 16:41 - Raspunde

    tot eu: stii cat\’a stresul acumulez din cauza lor?ca trebuie sa le zic si cand respir si nu mai sunt obisnuita sa dau raportul

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vreau să fiu părtaș la faptă. Poți, de asemenea, să fii părtaș și fără martori.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.