Realitatea bubuie

De proști. Citim un pasaj de mare angajament științific:

În 1977 au fost lansate două sonde spaţiale gemene: Voyager 1, pe energie nucleară, şi Voyager 2, care merg însă în direcţii diferite: prima către nord, iar a doua către sud.

După cum întreabă și un cititor:

– Bă, dar care este Nordul și care este Sudul universului?

Cineva ne lămurește:

 

Doar relativ la sistemul solar se ia in calcul. Sistemul de referinta sa fie soarele, nu prea are sens sa fie galaxia centrul galaxiei.

OMG! Prostia a facut explozie solara!

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vreau să fiu părtaș la faptă. Poți, de asemenea, să fii părtaș și fără martori.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.