Scenarii fictive

  1. Când, la anul pe vremea asta, va porni revoluția împotriva dictaturii USL, credeți că oamenii se vor revolta și împotriva manipulatorilor de știri de la Antena 3 și iRealiteatea? N-ar fi asta o zi tragică pentru libertatea presei? Sau ei nu fac presă?
  2. În câte zile de la începerea mandatului președintelui numit de USL, Adrian Năstase, Sorin Ovidiu Vântu și alții care, probabil, vor intra, vor fi grațiați?
  3. Cum credeți că vor fi suprimate protestele de la București? Dar cele din Cluj sau Roman?
  4. Oare armata va fi cu noi?
  5. Oare vor închide ăștia granițele? Poate ar fi mai bine să începem să ne gândim la emigrare?

4 Comentarii

  1. joita lucian 28 iunie 2012 la 11:15 - Raspunde

    Si eu vad acelasi scenariu….cu gratierea ..cel putin a lui POPONEL…despre SOV…nu stiu ce sa zic!

  2. Laurentiu 30 iunie 2012 la 23:31 - Raspunde

    Nu, armata e cu ei..asta chiar daca si eu sunt oameni 🙂 Daca ii gratiaza pe Nastase si pe Vantu, eu chiar ies in strada!

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vreau să fiu părtaș la faptă. Poți, de asemenea, să fii părtaș și fără martori.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.