Adobe se dă pe bloatware
Văd că ăștia de la Adobe se prostesc pe zi ce trece. Dar rău, nu așa, rău de tot. De exemplu acum mi-am instalat Adobe Acrobat Reader X, după ce a trebuit să-mi instalez addon-ul de Mozilla Firefox.
De parcă instalarea unui complet inutil download manager n-ar fi de ajuns, mai nou porcăria de Acrobat Reader se instalează cu McAfee Security Scan Plus, ca să-mi tulbure mie apele pe la BitDefender-ul pe care am dat bani.
Înțeleg că pentru binele comun trebuie pus un antivirus decent la lume, înțeleg. Jur că aș fi de acord cu așa o manevră, dacă ar pune undeva opțiunea de a nu instala antivirusul ăla. Altfel, este o măgărie a la Microsoft și pumnul în gât.
Iată:
Cât de mojici pot să fie ăștia?





Mda, și mie mi-au făcut-o… Mama lor de bulangii.
🙁 Nu înțeleg ce-i în capul lor.
Si-asa erau enervanti cu zecile de update-uri la Acrobat Reader. Mai baga pe gat si antivirusul ala. Antivirusul e printre cele mai bune dar nu-s de acord sa-l promoveze IN HALUL ASTA.
Păi no, unii n-au deloc, iar alții au câte două…