Opinie despre Windows
Am remarcat o chestie. Oamenii sunt atât de obișnuiți să nu-și facă actualizările la sistemul de operare (update) pentru că, de obicei, nu au licență, încât chiar și atunci când au un Windows cu licență, ei, din obișnuință, își supun computerul la anumite riscuri și nu și-l actualizează. Și după aceea se miră de ce nu le merge cum trebuie.
Părerea mea de utilizator înrăit: Windows-ul, dacă știi să-l îmblânzești, este decent. Cam ca Linux-ul, pentru cei ce preferă acest sistem de operare, doar că este mult mai lejer pentru sarcini normale. Să fim serioși, Linux-ul este mai rapid pe partea de networking. Corect. Câți dintre noi au webserver acasă pe post și de workstation?




very few to none. limita tinde catre 0 :snicker:
=D My point, precisely. =D
Windows-ul cu cat il folosesti mai mult, instalezi programe, le stergi, bagi virusi..ii stergi se inrautateste. La partea de linux e total opus, astfel in timp poti avea un sistem foarte stabil daca stii sa-l stapanesti
=D Software-ul de Windows este, în general, plin de [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Software_bloat]bloatware[/url]. Dacă nu instalezi toate prostiile nu ai treabă. =D