Naționalizarea de la Pungești
La Pungești se întâmplă niște chestii. Cum ar veni, comunitățile nu pot decide dacă vor ca subsolul lor să fie – sau nu – exploatat și doar statul poate decide exploatarea resurselor solului se va face, sau nu. Chiar dacă, prin exploatarea aceasta, se afectează cali

