Acinetobacter, acum și-n România

În România aveam de toate, hoție, lene, trădare, milogeală, minciună, delăsare și lipsa celui mai elementar bun simț la o masă năucitoare de indivizi. Acinetobacter baumanii ne mai lipsea!

Pe cuvânt, aș vrea să fiu atât de optimist ca autoritățile, atâta doar că nu pot, n-am cum. Și nu vreau să par apocaliptic sau ceva, dar parcă prea se întâmplă mizerii de-astea apocaliptico-medicale, că dacă nu te omoară Acinetobacter baumanii, te omoară o tulpină rezistentă de E. coli

Serios, acum, oare am dreptate să mă îngrijorez?

2 Comentarii

  1. Beatrice 01 septembrie 2011 la 12:14 - Raspunde

    Noroc cu tine ca ai postat ca la cat ma uit eu la televizor… Am urmarit acum reportajul de la ProTV. E revoltator cum spitalul e inca deschis, lumea se plimba in voie. Ar trebui bagat in carantina analizata bacteria respectiva si gasita o solutie. Cine stie cate alte spitale sunt in aceeasi situatie.

    • Robin Molnar 01 septembrie 2011 la 21:55 - Raspunde

      Autoritățile spun că totul e sub control. Așa o fi. Eu am mâncat pământ și n-am avut nimic. =))

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vreau să fiu părtaș la faptă. Poți, de asemenea, să fii părtaș și fără martori.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.