Cum să-ți faci viața mai frumoasă

OK, m-am gândit și eu la asta destul de des (de unde și secțiunea de Frumos) și Arhi cam are dreptate. Așadar, cum să-ți faci viața mai frumoasă? Vin și eu cu o listă de lucruri, de idei în acest sens.

  • Spune-le "Te iubesc" celor dragi: prinți, frați și surori, parteneri de viață.
  • Spune "Te rog" și "Mulțumesc" de fiecare dată când este cazul.
  • Grăbește-te încet. Admiră peisajul, oamenii, vâltoarea orașului.
  • Respectă-i pe ceilalți. Mulți te vor respecta și ei, la rândul lor.
  • Asumă-ți propriile sentimente și afișează-le fără jenă. În felul acesta nu vei lăsa frustrările să se adune.
  • Fii sincer cu cei din jurul tău. Oferind sinceritate, vei fi înconjurat de sinceritate și încredere în propriile forțe.

Sigur, lista mai poate continua. Alte idei?

8 Comentarii

  1. Ana 14 iunie 2010 la 14:56 - Raspunde

    Si daca nu poti spune Te iubesc, chiar daca asa e, pentru ca el nu te mai vrea…uffff

    • Robin Molnar 14 iunie 2010 la 19:49 - Raspunde

      =) Atunci n-ai de ales decât să mergi mai departe. =)

  2. Trodat 14 iunie 2010 la 18:15 - Raspunde

    din pacate nu prea se poate, viata e f f agitata in capitala si sa vrei sa faci anumite lucruri, nu prea ai timp…

    • Robin Molnar 14 iunie 2010 la 19:47 - Raspunde

      =) Păi no, pentru un apel telefonic tot poți să-ți găsești timp. =)

  3. claudia 14 iunie 2010 la 23:22 - Raspunde

    Si eu care ma gandeam ca vei spune chestii \”serioase\” de genul:
    – fa-ti provizii de inghetata din timp, astfel incat dupa o zi de munca grea, sa ai in ce refula cu polonicul;
    – plateste o sedinta in plus la psiholog, astfel incat cand cazi in butoiul cu melancolie sa-l poti suna si sa-ti raspunda cu drag;
    – rasfata-te cu sedinta de masaj la domiciliu (tot dupa o zi de munca);
    – etc, etc, etc…

  4. ciresica 15 iunie 2010 la 08:21 - Raspunde

    zambeste cat mai des!

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vreau să fiu părtaș la faptă. Poți, de asemenea, să fii părtaș și fără martori.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.