Voi cum v-ați pregătit de cenzură?

Gazeta de după sârmă ghimpată

Gazeta de după sârmă ghimpată

Nu știu voi, dar eu n-am dubii în legătură cu ăștia, așa că mă pregătesc de zor pentru cenzură d-aia stufoasă, a la Stalin, și-mi scot datele de pe hard diskurile din Români cât pot eu de repede, le mut în cloud, departe de degetul subțire și lung al legii românești.

Eu mă gândesc așa:

– Dacă și guvernele de dreapta au avut apucături cu propuneri tembele de legi îngrăditoare, oare cam câtă încredere pot să am în ăștia?

Așa că eu n-aștept să mi se întâmple, ci acționez preventiv pentru a evita cât mai mult regretele.

Deci?

2 Comentarii

  1. Laurentiu 08 februarie 2013 la 16:41 - Raspunde

    E o solutie si cu cloud-ul insa e destul de riscant…momentan nu se atinge nimeni de tine, stai linistit 😛

    • Robin Molnar 11 februarie 2013 la 22:08 - Raspunde

      Aș vrea să fiu așa de optimist, dar nu sunt.

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vreau să fiu părtaș la faptă. Poți, de asemenea, să fii părtaș și fără martori.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.