Bancul cu Băsescu şi inundaţiile din 2008

Doamne, zice Sf. Petru, anu’ asta romanii n-or indurat prea mult? In primavara inundatii in Banat, apoi in Muntenia. N-a trecut mult timp si Moldova a fost sub ape, iar acum in Ardeal mor oameni… La care Dumnezeu ii raspunde:

− Au vrut marinar, acu’ le dau apa !

Mulţumesc frumos Bianca dragă.

P.S. Ghiciţi cine PSD a inventat bacul ăsta. Adică, no, e vina lui Băsescu că plouă, nu a lui Ilici că a dat o lege a pădurilor de tot rahatul.

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vreau să fiu părtaș la faptă. Poți, de asemenea, să fii părtaș și fără martori.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.