Unii bărbați nu se maturizează niciodată

El și ea au fost logodiți. Din motive irelevante pentru acest context, cei doi s-au despărțit, iar el și-a refăcut viața, căsătorindu-se cu o tipă pe care n-o iubea, ci la care doar ținea.Dar no, omul vroia musai să fie însurat.

Evident, a ajuns însurat și nefericit, lucru pentru care el îi reproșează ei:

– Din cauza ta sunt eu nefericit. Din cauza ta m-am însurat cu proasta aia.

Nu, unii bărbați nu se maturizează niciodată suficient de mult încât să-și asume propriile fapte. Nici măcar atunci când au o familie. Pentru că, nu-i așa, e mai ușor să dai vina pe alții, decât să-ți asumi propriile fapte. Oricum, îi prevăd un divorț de mare efect, când soția respectivului se va prinde ce fel de poamă necoaptă are lângă ea.

2 Comentarii

  1. Molnar Bianca Andreea 07 aprilie 2010 la 00:38 - Raspunde

    Barbatii astia! =D As zice eu ceva dar apoi iar zici ca is rea. =D

    • Robin Molnar 07 aprilie 2010 la 12:34 - Raspunde

      =D De parcă asta te-a oprit pe tine vreodată. =D

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vreau să fiu părtaș la faptă. Poți, de asemenea, să fii părtaș și fără martori.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.