Zilele trecute la știri: doi copii au ajuns la spital. Cel de șase ani era rupt de beat, iar cel de patru anișori era drogat bine cu etnobotanice. Nici nu știu, pur și simplu, de unde să încep să descriu dezgustul resimțit față de părinți.
După eșecul de la Bac a urmat eșecul de la titularizare. Mă rog, nu sunt sigur că nu e invers: după eșecul de a păstra profesorii buni în sistem a urmat eșecul copiilor la Bacalaureat.
Dedicație specială pentru cei de la Nestle, că ei au oferta asta, cu mesajul:
Se pare că a revenit sezonul reclamelor „Bei alcool și câștigi un autoturism”, Ciucaș oferind trei premii sub forma unor autoturisme Dacia Duster! Asta da responsabilitate socială! Nu i-am băut până acum, dar de-acum nici atât nu o să-i beau!
Constantin Stelică, fostul Stelică Barna, cel cu probleme de justificare a averii revine la șefia fiscului, întrucât legal nu poate fi dat afară până nu se pronunță instanța definitivă. Bine, ar putea fi suspendat pe perioada cercetărilor și a procesului, dar cine se uită la
Continuăm seria trollărilor pseudo-intelectuale de astăzi cu cazul pătat al jurnalistei Andrada Floria de la Adevărul (Viață și Sănătate). Luați de aici și vă minunați:
Autoritățile române au făcut și ele un port modern pentru yahturi, la Mangalia, ca să avem măcar trei porturi maritime pentru yahturi (la Constanța primul nu chiar modern, iar celălalt e privat).
Nici nu știu sigur de unde să încep. Se pare că unii cetățeni au atacat niște ambulanțe pe motiv că au auzit ei din surse sigure că sunt ambulanțe care răpesc copiii, pentru a le preleva organe.
© 2007 - 2011 - Robin Molnar
Designed and Developed by Skat Design