Una despre redundanță

Era cât pe-aci să nu pot să scriu pe blog în dimineața asta, întrucât internetul fix este căzut. Mare noroc am avut, totuși, că un tip pe nume Bogda, de la RDS, mi-a adus stick-ul 3G la care aveam dreptul, conform contractului.

  Curățenie în blogroll (2)

Am un pic de vechime pe internet. Pe mulți i-am văzut venind și plecând, revenind sau dispărând în istoria internetului ca într-o negură haotică și fără fund. Așa e și în gara vieții, unii vin iar alții pleacă, unii stagnează, așteaptă și &ic

  Carne de vită

Mâine sunt trei săptămâni de când n-am mai fumat deloc. Și, de când nu mai fumez, redescopăr gusturi. No, săptămâna trecută am mâncat o conservă de carne de vită. Pfuai, a fost absolut delicioasă, că am luat-o cu mai puține mizerii prin ea.

  Comentariu de pe margine…

Se dă una bucată comună pe la nicăieri, Cogealac să zicem, un primar care nu și-a primit partea de șpagă ce se dă în astfel de cazuri, și vreo 70 de oameni din comună, chemați de primar.