Hoțul neprins e comisar cinstit
Vizavi de faptul că domnul Fătuloiu nu mai este șef de trib prin poliție. Pentru că mafioții conduși de subalternii săi săi s-au luat la omor la Piatra Neamț. În fine, din câte știu eu, cel mai mare mafiot din județul Hunedoara a fost un cap al poliției din Petroșani (actualmente e politician cinstit).
Înaintea lui era șef tot un infractor de drept comun, un găinar incompetent, care știa că oamenii lui fraternizează cu infractorii, dar nu l-a interesat, că nu era problema lui. Și niciunul dintre hoții ăștia n-a pățit nimic pentru faptele lor (cu binecuvântarea lor au apărut primii baroni locali), că sunt mână în mână cu SRI-știi care îi veghează.
Vestea bună este că din ce în ce mai mulți polițiști încep să își facă datoria. Și și-ar face-o mai mulși, dacă n-ar avea șefi mânjiți care să-i sape.




Lasa un raspuns