Am devenit chinez

Se dă revelaţia avută de subsemnatul:

"Dacă munceşti ca un cal eşti un bou pentru că duci o viaţă de câine."

Peste ceva vreme se primeşte citatul acesta, luat de pe net:

"Cel care toată ziua e activ ca o albină, e puternic ca un taur, munceşte precum un cal, şi care seara se-ntoarce rupt de oboseală precum un câine, ar trebui să consulte un veterinar, căci este foarte probabil să fie un bou."

Ori publicul internaut mă vrea chinez, ori gândesc ca un mare filozof chinez. Bine, a doua nu e valabilă, că profesia de veterinar este nouă.

3 Comentarii

  1. torres 11 noiembrie 2009 la 10:16 - Raspunde

    Ajungem sa il parafrazam pe Badea..\”traim in romania si asta ne ocupa tot timpul\” desi e grav daca ajungem sa spunem asta, stii ce ma doare cel mai tare pe mine? faptul ca nu este respectat omul si apreciat la adevarata lui valoare…poate intro buna zi se va schimba ceva desi mi-e tare greu sa cred. Ajungem sa vorbim din nou despre mentalitate……

    • Robin Molnar 11 noiembrie 2009 la 14:54 - Raspunde

      😆 Este destul de discutabil. De exemplu cine determină exact valoarea unui om? El însuşi? 😉

  2. coco pitris 11 noiembrie 2009 la 14:57 - Raspunde

    e tareeee……. [[b][i]Link scos de blogger pe motiv de: dude, permit linkurile în comentarii, câtă vreme sunt pe subiect. Likul tău nu este pe subiect. Este spam nesimţit.[/i][/b]]

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vreau să fiu părtaș la faptă. Poți, de asemenea, să fii părtaș și fără martori.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.