Bancul cu țiganca și bebelușii
Tiganca bortoasa in intersectie… I se rupe apa!… Ce sa faca, ce sa faca!? Vede un politist dirijand intersectia:
– Hauleo, manca-ti-as chipiul lu’ matale, mi s-e rupse apa si am gemeni, ajuta-ma si pe mine sa nasc, traiasca familia ta de haladit!
– Doamna, dar eu nu am pregatire medicala, nu cred ca pot!
– Hai, ba printisorule, ca nu ie greu, astepti acolo sa iasa plodu’, tai cordonul ala cu briceagu’ si gata. Politistul isi da acordul.
Da sa iasa primul baiat, iese si intra inapoi. Inauntru, asta de a iesit ii spune celuilalt:
– Ba, pupa-ti-as ochii, hai prin spate, ca in fata e un gabor!…




se nasc cu gena de infractori, pacat ca e adevarat :))
=) Nu, să nu fim răi. Nu se nasc hoți. Educația primită acasă îi strică. =)
E vechi bancu\’, da\’ mi-a adus aminte de un articol mai vechi de-a lu\’ [url=http://www.dailycotcodac.ro]Julică[/url]: [url=http://www.visurat.ro/2009/03/09/dar-avem-tigani-si-aici-in-romania/]link[/url] 🙂