Se fură? Ce chestie!

O timişoreancă stabilită în Italia de doi ani îi acuză pe reprezentanţii serviciului de curierat rapid şi poştă al Atlassib că i-au deschis bagajele trimise spre România şi i-au furat din lucruri. Pe 20 mai, Cornelia Cojocaru a expediat cu Atlassib, din Vasto, Italia, nouă colete cu cadouri pentru cei de acasă: îmbrăcăminte scumpă, dulciuri, electrocasnice. Până să ajungă la destinaţie, din colete dispăruseră mare parte din haine, dar şi alimentele. Ea a făcut această descoperire luni seara.

Parcă era mai bine cu Poşta Română, că acolo fie îţi dispare tot cioletul, fie îţi ajunge, nu neaparat intact, nu aşa, la beleală să iei jumătate şi să trimiţi restul. Se vede că nu sunt profesionişti. Sunt curios care vor fi rezultatele anchetei.

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vreau să fiu părtaș la faptă. Poți, de asemenea, să fii părtaș și fără martori.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.