Să interzicem coloanele oficiale
Oh, da, a fost orgasmic să merg regulamentar de la Petroșani la Slobozia, unsprezece ore pe drum. A fost divin, vă spun eu, mai ales între Târgu Jiu și Pitești, unde-ți crește barba mergând numai prin localități.
Pe de altă parte, e și normal că politicienii noștri nu se grăbesc să facă autostrăzi. Ei merg în coloane oficiale cu girofar, și pentru ei nu e nicio diferență între suta de pe autostradă și suta de kilometri pe oră din localitate.
Ia să interzicem noi coloanele oficiale, să vadă și politicienii și restul autorităților cum merge cetățeanul de rând, să vedeți cum se vor gândi să mai facă și ceva infrastructură. Nu de alta, dar îmi stă în gât să văd că eu am limită de cinci zeci și coloanele oficiale îi dau cu suta…
De ce, oare, acceptăm să fim discriminați de către autorități? Nu suntem toți egali în fața legii, inclusiv a legislației rutiere?




Just! Dar cred ca ti-am mai spus ca dreptatea este o poveste, nici n-a fost si nici nu este!
Ori ramai corect si-ti creste barba…ori achizitionezi un detector de radar si mai fentezi 🙂
Si crede-o pe Corina ca lucreaza des cu cei care impart dreptatea!
O cred, dară. 🙂
Da, corectă dilemă. 🙁