In categoria: Ruşinică

  Acele pavele care ne doare

În Cluj avem un fel de parc pe un deal. Cetățuie. Și, pe o anumită parte, accesul se face, doar e pe deal, pe niște trepte. Trepte din ălea bădărane, de beton, pătrățoase și care se sparg ușor, de-alea, comuniste, clasice și inutile.

  Nu iubesc armata română

Nu iubesc armata română și nici nu mă scarmănă pe la inimă oarece pătrunzătoare sentimente de mândrie și dragoste frățească față de armata română, această ceată de oportuniști (majoritatea) care caută un serviciu stabil pentru tot restul vieții, fără a se supune ri

  Două cu LG

Aia bună: LG are un concurs cu un premiu foarte, foarte interesant: o imprimantă de buzunar. Chiar mi-ar plăcea așa ceva, cu atât mai mult cu cât dețin un terminal LG. Pe de altă parte, am o foarte, foarte mare și groasă gară cu cei de la LG. Le-am și scris:

  ÎPS Pimen

IPS PIMEN, turnător al Securității: ❶ „Rău era pe vremea comuniştilor, dar mai rău cu Uniunea Europeană” – http://goo.gl/eevzn ❷ „Da, când am fost la Putna am omorât 100 de oameni și am băgat la pușcărie alți 1.000.” – http://goo.gl/HTRwG

  Despre tâmpenia cu buletinele

Idioții ăștia nici măcar niște buletine nu-s în stare să facă. Mie mi-a expirat buletinul în Mai și am zis că să nu mai fiu atât de giuspi ca de obicei, și să aștept, ca să-mi fac un buletin electronic.

  Iliescu & mineriada

„Nu îmi asum ( n.r. venirea minerilor), nu am de ce. A fost pur şi simplu o ieşire spontană. A apărut şi personajul acesta cu ambiţiile lui, Miron Cozma, pe care nu vreau să-l menţionez. M-am dus (să vorbesc cu ei, n.r.) tocmai ca să-i conving să părăsească Capitala, p