In categoria: Ruşinică

  Este bine!

Este un lucru bun că nu pot face o relamație penală la Parchet împotriva unei instituții de presă, și este un lucru bun că presa nu este obligată să-și divulge sursele:

  Citesc EVZ și rămân prost

Nu pot să dorm până nu scot revolta asta din mine cum scoatem, în intimitate, hrana de alaltăieri, mă rog, ce a rămas din ea, după digestie. Pfuai, dacă asta este introducerea mea, să vedeți cum îi articolul lor...

  Când bloggingul nu contează

Zilele acestea m-am lovit de două situații în care bloggerii nu contează, pe motiv că nu știm ce-s ăia, nu ne interesează, nu ne cunoaștem, nu vrem să știm, respectiv  „ia nu-ți mai băga tu nasul unde nu-ți fierbe oala”.

  Doi metri pătrați de la mine, doi de la tata…

Cam acesta a fost calculul făcut de guvernul USL când a trecut 3,800 de hectare de teren situat în Insula Mare a Brăilei, în speță treizeci și opt de milioane de metri pătrați de teren agricol de cea mai bună calitate, din avutul public al statului în avutul public al Consiliul