Desosebirea dintre Realitatea și adevăr
Toți îs proști, numai ei îs deștepți. Cei de la Realitatea.net mă refer. Care au luat o chestie, au sucit-o, au coit-o, au coțăit-o și după aia au făcut adevărul praf, mulgându-l de orice urmă de decență.
Toți îs proști, numai ei îs deștepți. Cei de la Realitatea.net mă refer. Care au luat o chestie, au sucit-o, au coit-o, au coțăit-o și după aia au făcut adevărul praf, mulgându-l de orice urmă de decență.
Fiindcă pe noi de doare mâna. Și ne doare și-n fund, dacă e până acolo. Nu contează că noi locuim acolo și că ne dăm toți mari gospodari mai ales în weekend cu bormașina… Și nici nu contează că oamenii își pot permite să aducă pe cineva să curețe. Nu-i interes
Mergând pe la recepția din Kaufland să-mi iau bagajul lăsat, de mine se apropie un tip mai dubios și-mi întinde mâna spunându-mi: Cristos a înviat! Mă uit la el și instinctiv îi spun complet ieșit din sărite:
Nu știu ce dovadă mai gravă de nepăsare poate fi, decât mutilarea fotografiei unui copil dispărut de acasă de pe un afiș public. Și nu înțeleg la ce se gândesc dobitocii care fac asta. Menționez că afișul era la înălțime, deci cine a făcut-o trebuie să fi avut cam 1,9 m
Nu sunt șef. La mine în familie avem puțini șefi, probabil și ăia prin alianță. Dar, căci aici este un mare dar, nu avem șefi parveniți în familie. Să vedeți ce nervi am făcut azi la masă, la un restaurant.
Că tot mi-am adus aminte, prin 2007 sau 2008 s-a organizat acea mare campanie de analize medicale gratuite la tot poporul, campanie care a fost un fiasco de proporții financiare aproape biblice.
La o adică ce mai înseamnă un sfert de milion de euro în ziua de azi? Mai ales dacă locuiești în SUA. Mă rog, cred că la asta se gândesc moștenitorii care s-au pricopsit cu ditamai conacul în Petroșani.
Așa arată în urma modernizării începute în 2008 sau 2009, ridicându-se de la o stea (sau două, deși mă îndoiesc), la patru stele.
Dacă aveați o anume părere despre pulpele de pui românești, să le vedeți pe alea străine cum sunt, de mi-e mai mare greața, nu așa. Drept e că la cuptor au fost OK, dar…
Concursurile la români sunt interesante. Dacă în România cineva organizează un concurs pe internet, de exemplu cum este cel organizat de cei de la Sony, premiul fiind acordat pe bază de merit, concursul de creație se transformă, brusc, în concurs de cerșit.
© 2007 - 2011 - Robin Molnar
Designed and Developed by Skat Design