In categoria: Ruşinică

  Spam nesimțit

Denisa primește spam din ăla drăguț, de milogeală. Am primit și eu mesajul ăla, tot la spam, tot șters. Dar se pare că mai nou am început să primesc și spam de la hateri.

  Ruine romane în Cluj

Nu degeaba i se mai spune și Napoca, după denumirea romană. No, le-am văzut ieri cam pe când mă uitam pe cer după soare (sau era Luna?). În fine, vă rog să remarcați ceva:

  Ioana Dumitrescu

Aș vrea doar să remarc ipocrizia presei. Până acum o lună, Ioana Dumitrescu era, din punctul de vedere al presei, doar o altă mânjită din tabăra lui Boc care a operat tăieri salariale de 25%.

  Bursa de mere de la Săftica

Haios titlu, nu? Păi cam da și cam nu pra, nu știu cum să spun. În Noiembrie merele erau 1,5 sau 2 lei pe kilogram, de obicei vorbind despre merele Golden românești. Mă rog, acest articol este despre merele românești.

  Reducerea ridicolă a costurilor

La produsele HP n-am văzut, alte monitoare n-am folosit, dar astăzi mi-am luat un pic de țepușă de la Dell cu un monitor LCD Dell 1909w de la vecinii mei de la PCMadd, bate-mi-ar lumina în ochi de la sigla lor, noaptea când dorm. 

  Vânătoarea de la Balc

Pe Realitatea TV: „Așadar turiștii (de la Balc, n. b.) nu doar vânează ci se și distrează”. Ținând cont că oamenii ăia dau un munte de bani pentru partida asta de vânătoare, nu înțeleg unde este știrea. Poate o vedeți voi, dar mă îndoiesc.

  Cumpăr detergent trăsnet

Uitând-mă la tembelizor la cât de jegos este Corneliu V(agin) Tudor, după opinia mea politică vizavi de dumnealui, sunt în căutarea unui detergent care să-l spele și să-l ierte, făcându-l ca nou.