In categoria: Ruşinică

  Balcanicii de la InfoPro

Astăzi, pe la ora 12,53, vizavi de faptul că Barcelona ne-a bătut-o pe draga de Steaua în minutul 93 (puii mei, nu-s cu fotbalul, poate greșesc) oamenii de la InfoPro și-au dat arama pe față cu faze precum:

  Lecția de jurnalism

Evident, n-am studiat jurnalismul, dar am studiat speciile literare specifice jurnalismului la limba română, nu cred că la școală ci dintr-o carte a pedagogului profesor de limba română. În fine, să nu mă abat. Eu știu că dacă citești un articol, trebui să ră

  O fază cam deplasată

Să zicem că X este posesorul unui blog colectiv de succes. Și într-un moment de rătăcire personală începe să-și înjure foștii sponsori, cei care au contribuit financiar, generos și direct la succesul blogului respectiv. Nu vreau să discut despre încredere

  Nepăsarea care ar fi putut omorî

Faptul că n-a murit nimeni azi, este un miracol. Cred că soarta a fost bună cu oamenii. Mă rog, faza e cam așa: oamenii doreau să treacă Dunărea cu bac-ul. Numai că atât de tare le-a păsat exploatatorilor ambarcațiunii de siguranță și responsabilitate, încât

  Un cârnat cu ochi

Aseară, un cânat cu ochi s-a apucat să mă spameze cu multe comentarii pe site, lăsând aceleași comentarii de mai multe ori, comentarii în care își făcea reclamă la hostingul pe care-l oferea. Pfuai, cât de tare am putut să mă enervez!

  Râde ciob, sta i-ar în gât

Rusia zice că România e cea mai săracă țară din UE. Și ne flatează cu niște haite de comunitari, chestii. În principiu corecte, deși un pic cam manipulate, că doar nu era să se pună și chestiile frumoase. Însă:

  Realitatea bubuie

De proști. Citim un pasaj de mare angajament științific: În 1977 au fost lansate două sonde spaţiale gemene: Voyager 1, pe energie nucleară, şi Voyager 2, care merg însă în direcţii diferite: prima către nord, iar a doua către sud.

  Idioții de la Intel

Idioții de la Intel au o reclamă, ceva cu recrutare. Și tipul din poză stă pe un laptop cum stă, era să zic pe mă-sa, pe masă. Cu mâinile cumva împreunate și cu coatele paralel cu trunchiul. Și rânjește a fasole ca boul, de-mi vine să-i car pumni în gur