In categoria: Ruşinică

  Să plângem de mila infractorilor

Vizavi de cazul din Piatra NeamÈ›, cu tipul ăla de l-a executat pe unul dintre infractorii-mafioÈ›i locali È™i a încercat să-l omoare È™i pe fratele mafiotului, tot infractor È™i ăla. Mă dezgustă presa care vorbeÈ™te cu Dumneavoastră când i se adresează mafiotului de a s

  – ProTV minte? – Minte, minte!

Din seria "Nu contează că vorbim tâmpenii, important este să fim primii care o fac", È™tiind de conferinÈ›a de presă de a celor d ela NASA, dar neavând detalii picante pentru ora de maximă audiență, ProTV a spus că vine furtuna solară peste noi È™i ne prăjeÈ

  Instinctul de a cerÈ™i

Tot în gară, în drum spre regatul singurătății (budă, adică). Trec pe niÈ™te copilaÈ™i a căror etnie este irelevantă în acest context, vorba ONG-urilor care se ocupă de È›igani. Mă rog, eu mergeam înainte È™i cumva ne-am întâlnit.

  O idee pentru copoii de la TF

Mă rog, titlul este scris cu un pic de dezgust, aÈ™a. Adică, eu înÈ›eleg că sunt plătiÈ›i pe post de sperietoare de ciori, ciori la figurat, dar parcă atât de fățiÈ™ să nu-i intereseze soarta unor copii purtaÈ›i de părinÈ›i în bodega din gară, în fum È™i f

  Hoituri ambulante

OK. În tren aveam loc la spaÅ£iul comun. Åži cum, doar v-am povestit, aerul era cam împuÅ£it, m-am dus spre spaÅ£iul acela din capătul vagonului, unde dealtfel este ÅŸi uÅŸa, care uşă era întredeschisă. No, îmi era rău de la berile de aseară ÅŸi mi-era rău de

  Da, vrem să o ducem mai bine

Toată lumea vrea să o ducă mai bine, este ceva normal È™i firesc în viaÈ›a unei cetăți. De exemplu, chiar È™i ăia câÈ›iva inÈ™i care s-au piÈ™at la toaletă înaintea mea vor să o ducă mai bine. Desigur, lor le era lene sau jenă să apese ca lumea butonul ăla ver