In categoria: Ruşinică

  Unii oameni sunt slabi

Deși mi-e greu să accept, ca și constituție nervoasă, unii oameni sunt slabi, sunt melci, tolomaci, nici nu știu cum să spun. Mi se pare horror. Văd oameni în toată firea cum numai că nu se smiorcăie ca niște puțoi că n-au găsit loc de parcare.

  OK, dar cât poți să bei?

Am văzut și la știri. Una, nu știu de pe unde, că nu m-a interesat să rețin și acest detaliu, a avut o alcoolemie de 6 la mie. Eu pe la 2 și ceva la mie aș fi cam înspre comă alcoolică, precum faza aia dinspre revelion de acum  vreo 10 ani, aia pe care […]

  Din înțelepciunea tatii

Copii mici, probleme mici – copii mari, probleme mari. Așa spune tata și mare dreptate are. Adică, no, auzeam pe cineva că nu i-a picat bine faptul că fii-su s-a bătut cu unul la grădiniță și, sincer, nu văd de ce omul ar fi făcut mare caz de asta, de zici că fii-su era

  Prostălău în călduri

Proasta de lângă mine e una din aia de nu ar trebui să aibă dreptul de a se reproduce, fiind un pic mai inteligentă decât Guți – Guți doar pentru că știe să citească. În rest, pisica noastră o ia clar, în orice domeniu.

  Moșule, ce șmecher ești

Iarăși, un moșulică mai curios dibn fire, stătea lejer lângă locul meu. Mă rog, lângă… Stătea așa, mai hacana, cu o bucă pe locul meu, crezând că n-am nesimțirea de a-mi cere locul. Dar nu sunt io prost?

  Sevtlana, dragă Olga mea, Katiușă

Sau cum unora li se par sexy rusoaicele de export din mesajele spam, cu faze de genul: Să ne împrietenim pe net, să facem schimb de poze faine și false și să ne întâlnim, dar hai tu la Moscova, că io mi-s fată săracă și nu pot veni la tine, să mă ceri de la [&

  Cică presă

VIDEO Tamango, cântăreţul la linguri a ajuns o legumă! Uite în ce … 2 Oct 2010 … Tamango, celebrul ţigan care cânta la linguri dar şi din voce, este imobilizat la pat de mai bine de doi ani. www.cancan.ro/…/video-tamango-cantaretul-la-linguri-a-ajun

  Deh, e greu cu cardurile astea

Stuttgart – Stuttgarter Volksbank – American Express la bancă. Tranzacția merge șnur. Se așteptă o oră numărarea banilor și derularea procedurilor de securitate pentru cetățenii non-EU. Nu-i problemă, se merge la dealerul auto, de iau mașinile, se merge la ghișeu p