In categoria: Ruşinică

  Anul acesta se joacă la blat

Am impresia foarte urâtă că, anul acesta, votul se joacă la blat. Adică, în toate secțiile pe unde m-am dus, ACL-ul a trimis reprezentanți foarte slabi, neatenți, toleranți cu niște treburi, absenți, absolut grozav, ce mai!

  Ridzi…

Compromisul este renunțarea la o valoare până mai ieri sfântă. (Vasile Hâncu, PSD) Dragă Tiberiu Iacob Ridzi, În general, în viață nu ți se cer multe chestii: să nu-ți bați copiii, să-ți respecți cuvântul dat, să nu furi, să nu minți, să nu omori și să nu iei nimic

  Monica Ridzi, PSD

În viață, câteodată ești pus în situația de a-ți alege singur călăul. În practică, am votat cu Monica Ridzi de două ori. Prima dată, ca s-o ajut să se afirme în lumea politică națională, cu speranța că va face ceva bine și pentru Valea Jiului.

  Dumnezeu să te ierte, criminalule!

Știți ce mă revoltă? Faptul că nu ne pasă de oamenii pe care nu-i cunoaștem. Nu ne pasă decât de cunoscuții noștri și, oricât de odioase ar fi faptele lor, ne gândim în primul rând la ei, sau doar la ei, nu la victime. Asta mă înfurie. Asta mă revoltă.

  Dorsan Distribuție…

Dragă Dorsan Distribuție, Eu știu că este greu să găsești angajați care să fie și serioși, competenți și manierați, care să-ți poarte cu cinste numele, mai ales că jumătate din munca de distribuție constă în a vorbi cu oamenii! Știu că este greu, dar asta nu justific

  N-am înțeles care-i faza cu Alba Iulia

Vineri, oligofrenul mitoman din fruntea Guvernului și-a lansat candidatura la președinția României la un restaurant care are intrarea direct într-un sens giratoriu (Adică, atunci când s-a construit giratoriul, i s-a făcut o ieșire care ducea în câmp, ulterior construindu-se și