In categoria: Ruşinică

  Campanie electorală analfabetă

De obicei nu citesc presa din Valea Jiului. Ştiu că nu există niciun cotidian independent şi mai ştiu că majoritatea sunt de stânga. Nu vreau să comentez despre aberaţiile liberalilor din spatele cotidianului Ziarul Văii Jiului şi nici despre faptul că ei (PSD+PC+PNL) deţ

  Sarah Palin Humongous Epic Fail

Is this the the open, intelligent and worty politician that McCain promised you? Muhaha! Nici Prostăncul n-o arde în halul ăsta! Mă duc să mă dau cu capul de pereţi, poate uit faza! Mă doare cerebelul! Mă ustură conştienţa! Sufăr!

  Cighid – The Apocalypse

Sunt un om paşnic de felul meu dar următorul individ care îmi spune că era mai bine pe vremea lu’ împuşcatu’ riscă să vadă ce prostii fac eu când mă apucă un abces de furie nemărginită.

  Huo cu tata 2

Din ciclul "Aşa se parchează, bă tăune?" astăzi episodul al doilea "Legea junglei s-a mutat în oraş". Pentru că mă enervează la maxim mârlănia unora şi lenea de a-şi parca maşina corespunzător! Graba (lenea) nu este o scuză.

  Huo cu tata

Din ciclul "Aşa se parchează bă tăune?" astăzi episodul întâi "Parchez ca nimeni". Pentru că mă enervează la maxim mârlănia unora şi lenea de a-şi parca maşina corespunzător! Graba (lenea) nu este o scuză.

  Preacurvie politică

Cât de nesimţit poţi fi ca şi partid politic să sprijini din umbră Guvernul iar acum la final de mandat să o scalzi spunând că dacă [… bla bla bla, motive se găsesc destule…] riscă o moţiune de cenzură în Parlament? Care este limita superioară a n

  Margarina, bat-o vina…

Margarina este un produs obţinut prin hidrogenarea parţială a uleiurilor vegetale (floarea soarelui, rapiţă), urmată de emulsionarea cu apă, astfel încât să ajungă la o compoziţie asemănătoare untului, de 65-80% grăsime. Întreb şi eu ca un profan cât d

  Reclama Finetti

Sunt singurul căruia reclama aia la Finetti cu bebelaşul i se pare aiurea? Adică eu ştiu că nu se recomandă copiilor să mănânce dulciuri artificale, ci fructe. Dar să pui un bebeluş într-o reclamă cu un produs cu îndulcitori artificiali mi se apre atât de

  Mi-am pătat mâinile

Cu sânge. Pentru că am fost botanist, n-am fost atent şi, ca atare, am muşcat-o! Rău. Şi m-am ofticat. Rău. Şi-mi pare rău. Mult. Că doar de asta am scris acest articol.

  Ruşii ne dezgroapă eroii cu buldozerul

Pe blogul prieten al lui Alex (Liber) am văzut următorul articol care nu a avut cum să nu-mi atragă atenţia şi pe care vă invit să-l citiţi şi voi. Oare nu există nimeni acolo la Bucureşti să transmită un protest oficial părţilor implicate? Ministerul de Externe ce păzeşt