In categoria: Ruşinică

  Câtă imbecilitate

Doamne, iartă, rogu-Te, pe toţi imbecilii din ţara asta şi ia-i la dreapta Ta, căci mult rău şi mult venin mai fac ei unui popor şi aşa năpăstuit de politicienii pe care îi are. Dacă şi noi între noi ne facem rău mă-ntreb ce le putem cere celor de sus.

  Io am ceva cu UDMR-ul

Spuneam aici că nu vreau să văd afişe în limba maghiară. Le tolerez pe cele bilingve, nu mă interesază. Dar cele în alte limbi mă oftică. Rău. Se pare că recidivează. Rău.

  Cum să-ţi iei ţeapă pe timpul tău

Frate-mio Rolly a observat o treabă. A fost pe nu ştiu ce site să citească ceva şi i-a apărut în faţă o fereastră (bine, gen modal box sau java popup pentru developeri) care-l întreba dacă vrea să participe la nu ştiu ce studiu sociologic online. Pentru asta trebuia

  Nesimţire 100%

Şi un pic ilegal, pe de-asupra. De data aceasta cei de la UDMR care şi-au făcut un obicei prost din a-şi face campanie electorală în limba maghiară, în România. Sunt un tip tolerant, nu am treabă cu nimeni, câtă vreme joacă după aceleaşi reguli ca şi res

  Ilegal 100%

Ia uitaţi aici demagogie. Cine ne vorbeşte nouă despre legi, despre cum i-ar lega cu lanţul pe infractori şi aşa mai departe. Partidul România Mare se pare că respectă alte legi electorale decât cele din România mică.

  Găseşte-l pe X

Joc pentru cei ce se ocupă de advertising, în special pentru designerii reclamelor. Pentru că nu este normal să-ţi apară o fereastră pe ecran pe care să nu poţi să o închizi. Eu, utilizatorul, decid ce vreau şi ce nu. Iar eu nu vreau să mă abonez. Simplu, nu? Let

  Creatori, fără imaginaţie

Că altfel nu văd de ce ar spama ăştia de la firma cu acest nume. Poate nu-şi pot imagina alte metode de promovare, poate nu au nici răbdare, nici timp şi nici resursele necesare pentru a adopta o metodă legală de promovare. OK. Nu este vina mea. Aşa că îi înscriem ş

  Oprimizare SEO – Dilema bibilicii

Io am o nelămurire. Cum este posibil ca cineva aflat pe locul 10,000 (mă rog, 9500 sau ceva de genul) în Trafic.ro să vorbească pe blogul lui despre optimizare SEO. Eh, ce ziceţi ce dilemă am? Adică mie mi se pare ridicol. Şi ce mi se pare şi mai ridicol este că unii chiar

  Spam marca Urban. Iulian Urban

Am buctit-o într-o zi şi am comentat pe site-ul asistenţăpentruconsumatori.ro ,( nu pun link să nu vă ţăpiţi şi voi), după cum vă povesteam aici. Noh, ieri primesc un spam de la site-ul respectiv. Azi diminează încă unul.. Am dat dezabonare, dar sunt curios dacă s

  De rahao 100%

Sştiţi cu toţii că Statul American a cumpărat 80% din acţiunile AIG (American International Group) ca să îi scoată din faliment pe ăia. Adică le-au dat 80 de miliarde de dolari. Şi după ce problemele lor au fost parţial rezolvate, cei de la AIG au mers să se distreze. D