Babă senilă
Am văzut multe treburi aiurea faţă de copii până acum, dar asta mă tulbură întotdeauna: faptul că sunt oameni ce tratează copiii ca pe nişte animale, ca pe câini. Mă deranjează foarte tare.
Am văzut multe treburi aiurea faţă de copii până acum, dar asta mă tulbură întotdeauna: faptul că sunt oameni ce tratează copiii ca pe nişte animale, ca pe câini. Mă deranjează foarte tare.
Nu ştiu exact ce anume păzeşte CNA-ul pe banii noştri, dar în orice caz eu cred că freacă menta degeaba sau, în cel mai bun caz, are standarde duble. Ceea ce este rău.
Premiul săptămânal la concursul de "Cel mai dobitoc discurs politic, demn de Cartea Junglei Politice pentru Analfabeţi", la categoria "Eu nu ştiu de unde le scoţi. Doctorul ce zice?", la secţiunea "Bă, deci ţara te vrea prost!" merge astăzi la
Astăzi amvem trei cete de nesimţiţi care spamează într-o veselie internetul românesc care şi aşa scârţâie din varii motive, ce ţin în special de respect şi bun simţ.
Nu pot să nu critic stilul de tabloid pe care au început, tot mai pregnant, să-l adopte televiziunile, lucru extrem de deranjant pentru bunul meu simţ.
Oamenii nu sunt animale, nu, deloc. Sunt chiar bestii, comparativ cu animalele. Vă invit să revedeţi asta după care să vă uitaţi la filmul de mai jos!
Cred că bunul simţ este elementar în advertising, fiindcă acesta este un mod de a-i comunica ceva clientului. Cred cu tărie că o bancă trebuie să aibe o abordare decentă a potenţialilor clienţi.
Frate-mio geamăn are de ridicat 200 de euro trimişi de dincolo, printr-un servicu disponibil la CEC Bank. Pentru că data trecută nu aveau ăia 200 de euro frate-mio a sunat să-şi facă programare pentru mâine…
Nu credeam că voi avea şansa să văd în Timişoara un city redneck (ţăran de oraş) ca la carte. Nu credeam. Norocul a fost, însă, de partea mea.
Nu ştiu cum s-o cocoţat ăla acolo sau ce s-o fi gândit când s-o cocoţat acolo, dar…
© 2007 - 2009 - Robin Molnar
Designed and Developed by Skat Design