Stimate coleg blogger, posesor de domeniu care începe cu "j" şi se termină cu "bv.ro", am rugămintea să nu mai pui imagini de pe blogul acesta.
Unele alegeri în viaţă sunt dezavantajoase. Din păcate unii nu s-au gândit şi la consecinţele alegerilor lor, pentru că nu au gândit în perspectivă. Bunăoară, unii dintre minerii care au fost disponibilizaţi voluntar începând cu 1998 şi care a
Companiile din presă urlă sus şi tare că au nevoie de ajutor financiar se la stat pentru că nu se mai descurcă cu banii. Trecând peste aspectul etic la care prea puţini s-au gândit şi anume că "a patra putere din stat" merge cu miloaga la puterea executivă,
Şi idiot pe de-asupra. Cică să le trimit o poză şi nişte bani, doar vreo 50 de lei şi pot să petrec şi aşa prea multul timp liber pe care-l am refăcându-mi faţa şi aşa nu prea sexoasă. Nu, nersi. Ia să vedem ce porcărie au trimis…
Din greşeală, în timp ce eram prin Gmail să văd cine mă mai spamează cu nesimţire, am văzut o reclamă la acest site (nu dau link pentru că îmi respect cititorii) care spunea că vinde un iPod la 1,44 lei ceea ce este ridicol de ieftin. Hârtia de la manualul de u
Am constatat azi cu stupoare că s-a înceout trimiterea de mesaje tâmpite de genul "citeşte şi dă-i mai departe" (forward) chiar şi pe site-urile de socializare. Iată pentru ce am pierdut eu astăzi două minute din viaţă.
Eh, aşa e în viaţă. Unii fac glume mai bune, alţii mai puţin bune. De exemplu nişte hoţi au făcut o clonă extrem de bună a site-ului băncii… aţi ghicit, că tot de aia se leagă! Cică pentru că nu e o bancă românească! Nu ştiam că banii au naţionalitate
Bine, nu eu personal că eu am totuşi etică, ci unii care cică vor să facă bani din asta. Trebuie să fie de-a dreptul dobitoci să-mi dea mie, al doilea anti-spammer al ţării (admit că Zoso e primul), un e-mail cu aşa o propunere. Inconştienţi, domnule. Şi sinucigaşi.
Iarăşi mă spamează nişte românaşi puşi pe îmbgăţire rapidă. De data asta vor să-mi vândă cărţi, numai că la cei 0,025 lei pe carte, în format electronic, nu cred că plătesc şi drepturile de autor ale scriitorilor, adică se ţin de hoţii.
© 2007 - 2009 - Robin Molnar
Designed and Developed by Skat Design