Spam, amice
Am primit un mesaj spam mai neobişnuit, conceput ca şi cum ar fi scris de un prieten. Evident, mesajul este subtil, că, vezi Doamne, nu mă prind. Îmi insultă inteligenţa, totuşi!
Am primit un mesaj spam mai neobişnuit, conceput ca şi cum ar fi scris de un prieten. Evident, mesajul este subtil, că, vezi Doamne, nu mă prind. Îmi insultă inteligenţa, totuşi!
Cum să iei amendă pe nedrept. Simplu. Circuli cu maşina prin Timişoara fără să ştii oraşul. Şi ţi-o furi, pentru că nu vezi pe unde sunt semnele de circulaţie. Normal, e vina ta că nu vezi prin frunze şi alte obstacole.
Să nu vă imaginaţi că noi nu avem imigranţi, nu. Avem, puţini, dar avem. Însă… Pfuai, sunt unii, nesimţiţi până în măduva oaselor, nu altceva. Să detaliez un pic, să vedeţi despe ce este vorba. Şi să discutăm pe marginea subiectului.
Am aflat astăzi o treabă. În urmă cu câţiva ani soţul vânător al unei doamne a decedat şi aceasta a rămas cu armele acestuia, printre care şi cu una de colecţie, adică o armă de vânătoare belgiană, cu patul din argint şi decoraţiuni din aur.
Oh, da. Suntem europeni şi ecologişti. Ce să zic! Dacă şi acesta este un management al gunoaieor efectuat corespunzător eu îmi bag capul în pământ de ruşine.
No, ştiu că e criză şi că este scump să contractezi un editor de imagine care să ştie meserie, dar no, parcă este cam aiurea să nu o faci, mai ales când te lauzi că eşti companie multinaţională cu un sistem de vânzări MLM.
Uitaţi aici un exemplu de lene crasă. Un tip pe la vreo 18 ani a avut treabă la un magazin, dar aproape că a intrat înăuntru cu ATV-ul, că deh, mersul pe jos e periculos.
– Baby, gâdy ce bună eşti. – Da, mersi! – Pfuai ce te-aş mototoli o tură – două – trei… – Păi şi ce te reţine?
Sau peştele (întreprinzătorul) comunist. De 1 Mai înainte de ştirile PRO TV de la ora 19 am apucat să văd un pic din emisiunea fals – fericită şi cu un aer fals – prietenesc numită Happy Hour. M-am greţăluit, nu altceva.
Nu spun nimic nou când vorbesc despre abuzurile unora care ar trebui să vândă spre satisfacţia clientului, ca să le meargă afacerea bine. Însă nu suport nesimirea şi, ca atare, o taxez.
© 2007 - 2009 - Robin Molnar
Designed and Developed by Skat Design