In categoria: Ruşinică

  Spam, amice

Am primit un mesaj spam mai neobişnuit, conceput ca şi cum ar fi scris de un prieten. Evident, mesajul este subtil, că, vezi Doamne, nu mă prind. Îmi insultă inteligenţa, totuşi!

  Cum să iei amendă

Cum să iei amendă pe nedrept. Simplu. Circuli cu maşina prin Timişoara fără să ştii oraşul. Şi ţi-o furi, pentru că nu vezi pe unde sunt semnele de circulaţie. Normal, e vina ta că nu vezi prin frunze şi alte obstacole.

  Imigranţii din România

Să nu vă imaginaţi că noi nu avem imigranţi, nu. Avem, puţini, dar avem. Însă… Pfuai, sunt unii, nesimţiţi până în măduva oaselor, nu altceva. Să detaliez un pic, să vedeţi despe ce este vorba. Şi să discutăm pe marginea subiectului.

  Trafic de arme

Am aflat astăzi o treabă. În urmă cu câţiva ani soţul vânător al unei doamne a decedat şi  aceasta a rămas cu armele acestuia, printre care şi cu una de colecţie, adică o armă de vânătoare belgiană, cu patul din argint şi decoraţiuni din aur.

  Reclamă nereuşită

No, ştiu că e criză şi că este scump să contractezi un editor de imagine care să ştie meserie, dar no, parcă este cam aiurea să nu o faci, mai ales când te lauzi că eşti companie multinaţională cu un sistem de vânzări MLM.

  Happy Hour – The Communist Pimp

Sau peştele (întreprinzătorul) comunist. De 1 Mai înainte de ştirile PRO TV de la ora 19 am apucat să văd un pic din emisiunea fals – fericită şi cu un aer fals – prietenesc numită Happy Hour. M-am greţăluit, nu altceva.

  Cum e cu garanţia

Nu spun nimic nou când vorbesc despre abuzurile unora care ar trebui să vândă spre satisfacţia clientului, ca să le meargă afacerea bine. Însă nu suport nesimirea şi, ca atare, o taxez.