EVZ o apucă pe drumuri strâmbe
Să spicuim dintr-un vast articol din EVZ: Monica Iacob Ridzi provine dintr-o familie de negustori bogaţi şi este depozitara unui capital crescând de antipatie în Petroşani.
Să spicuim dintr-un vast articol din EVZ: Monica Iacob Ridzi provine dintr-o familie de negustori bogaţi şi este depozitara unui capital crescând de antipatie în Petroşani.
Fraiere, ai o prieten care a păţit o dudă şi are nevoie de bani? E disprat? E foarte disperat? Îl caută debitorii pe la gingii, noaptea, pe la colţuri? N-are cu ce-şi plăti chiria şi riscă să doarmă pe stradă? E normal că vrei să-l ajuţi. Şi e şi mai normal ca noi,
Serios. Ia uitaţi voi aici nişte anunţuri de angajare de la mica publicitate, anunţuri care îi aparţin aceluiaşi om (chestie determinată de numerele de telefon), că bărbat mi-e greu să-i spun. În fine, dacă n-ar fi cel puţin jenant ar fi ridicol, Şi da, oh, da, &ic
Ştim cu toţii că regiile, în general, îşi bat joc de banii plătitorilor de servicii. Unele sunt mai discrete şi cumpără scrumiere cu 60 de lei (să zicem CFR Faliment SA), altele sunt sincere şi îşi bat joc pe faţă.
Domnule primar Tiberiu Iacob Ridzi, ce se întâmplă cu acei copăcei care au fost plantaţi pe centură la propunerea mea? Văd că mai nou au devenit invizibili, pe sub pepeni. Sau au dispărut pur şi simplu. Vi se pare OK să îi plantaţi în Aprilie şi să permi
Mă refer la ştirile Pro TV. S-au tâmpit său de tot şi bagă nişte ştiri din ce în ce mai jenante, de genul: "Astăzi, pe un maidan de lângă Paris s-a măritat Nu_Ştiu_Cine" sau "La vila lui Ţânţăreanu doi terorişti înarmaţi ţineau
Rozătoarea de promenadă este o specie înrudită cu Guguştiucul Degeabist, o pasăre extrem de întâlnită în Balcani, cu deosebirea că această specie de rozătoare nevertebrate este ceva mai evidentă.
Ştim că în România nu este justiţie. Şi ştim că o ţară fără justiţie este condamnată să trăiească în mizerie. Dar parcă este cam prea de tot ce începe să se adune, să se întâmple.
Ştiu că este un englezism în titlu. Mi se pare că sună mai natural decât consolidarea mărcii. În fine, nu exprimarea este importantă, ci mesajul. iar mesajul este că noi, ca popor, nu prea ştim să facem aşa ceva.
© 2007 - 2009 - Robin Molnar
Designed and Developed by Skat Design