In categoria: Ruşinică

  Ţeapa cu maşinile de cusut

Fiind plecat cu treabă prin oraş nu am putut să nu remarc re-apariţia ţepelor cu maşini de cusut nemţeşti. Vă daţi seama că "ăia" caută maşini de cusut în disperare, mai multe decât s-au produs.

  Furt în blogosferă

Aseară am observat o chestie. Un tip mi-a copiat în întregime un articol, asta aşa, de intrare în blogosferă. Mda, unii nu vor ajunge niciodată bloggeri de succes. Dar să vedeţi despre ce este vorba!

  Nişte nesimţiţi

N-ai cu cine, domnule sau doamnă, n-ai cu cine. Colcăie ţara asta de nesimţiţi cărăra, la fel ca găinile, le lipseşte neuronul ăla care le spune să nu-şi lase jegul unde îi taie capul sau pe găini nevoile fiziologice.

  Prostia nu doare

Am certitudinea că prostia, mârlănia şi nesimţirea nu dau simptome dureroase, nu de alta dar văd în fiecare zi cum câte un idiot cretin frustrat şi dezaxat îmi are treaba şi începe să mă înjure în mod gratuit.

  Bă, lovi-v-ar boala!

Am primit un mass (spim) pe messenger care m-a întristat. Nişte idioţi cretini debili senili dobitoci frustraţi nehormonaţi şi nesimţiţi consideră că este normal să scrie un mesaj fantomă în care să-şi bată joc de suferinţa umană.

  Peşte mort

Sau cum să-ţi faci singur reclamă negativă. Se dă un magazin piscicol pe care scrie mare: "Peşte viu şi îngheţat", cu un acvariu mare de tot în interior şi în care se pun peşti (logic, dealtfel). Care peşti crapă, că deh, aşa e scenariul, şi se la

  Bani moca

Sau cât de puerili pot fi oamenii care cred că cineva le va da ceva moca dacă trimit acest mesaj mai departe. Mă doare mintea, la propriu, de ce pot debita unii şi îmi creşte şi tensiunea astfel încât mă doare ceafa.

  Comentarii imbecile

Nu ştiu cine este pasionat de lăsat comentarii imbecile pe bloguri în mod anonim şi nici nu înţeleg ce anume îi motivează. Desigur, sunt multe chestii pe care nu le înţeleg.

  Neseriozitate

După cum ştiţi sunt un şomer de lux în căutarea unui loc de muncă unde să-şi folosească abilităţile şi aptitudinile atât pentru bunăstarea proprie cât şi a unei companii. Până aici este OK. Însă unele chestii nu sunt OK.

  Cum parchează smecherii

Cred că este evident că se ghidează după principiul: spune-mi ce maşină ai ca să-ţi spun ce IQ ai. Se dă, fictiv vorbind, bucureştene, un segment de drum, în faţa Teatrului Dramatic I. D. Sârbu din Petroşani.