Cu tagul: primarie

  Bloggerii clujeni pe peretele primăriei

Am fost la primărie, am dezvelit placa, totul e fain și frumos. Eu am pus pozele aici (n-au ieșit mai multe fiindcă lumea se cam foia rezultând multe poze mișcate). Despre asta a mai scris Groparu și TVDece, dintre bloggeri, respectiv Citynews și Foaia Transilvană, cel puțin la m

  Un funcționar premium

Tot de zilele trecute, tot de la primărie, tot de la buletin. Eram, deci, la biroul de buletine. Și acolo era lume multă, din care 33% erau pensionari rătăciți și pierduți care nu știau cum se stă la coadă (dragi nepoți, nu vă mai lăsați bunicii singuri în lume, că e păca

  Spuma-i soră cu românul

Cum-necum, ajung la primărie doar un pic șifonat. No, merg la biroul de flotări flotanți buletine să văd exact ce acte îmi mai trebuiesc (țineam minte de data trecută că nu e mare brânză).

  Primăria Cluj ne vrea morți

Uitându-vă pe schema următoare, vă rog să mă contraziceți, sau nu. Sau spuneți voi: credeți că e normal ca pe o stradă cu șase benzi, din care cinci sunt cu pe același sens de mers să fie semaforizată doar pe laterală?

  O lege imorală

Nu mai știu dacă am vorbit despre asta sau nu, dar avem legea aceea care spune că fiecare instituție publică are dreptul la un loc de parcare.

  Bloggeri clujeni, uniți-vă!

Groparu face o listă cu bloggerii clujeni activi pentru Primăria din Cluj. Cu ocazia asta poate mai află și colegii de hobby că mi-s petroșeneano-clujean și poate ne-om vedea la o pălincă de Zalău. Sau la o bere. Sau la un blogmeet. Sau la ceva. Pentru că, firesc, atunci când a