In categoria: Ruşinică

  Să moară È™i brandul vecinului

O chestie m-a revoltat azi. NiÈ™te oameni pentru care n-am decât cuvinte de laudă s-au coborât până la nivelul unui mare manipulator È™i au făcut o chestie pe care, fundamental, o consider greÈ™ită. Să nu o dau pe după corcoduÈ™: mă refer la VisUrât È™i Juliu

  Să ne fie milă de indieni

În India încă mai sunt caste, trei la număr: È™mecherii, fraierii È™i È™obolanii. Mă rog, exagerez prin prisma celui care a citit romanul Oameni È™i È™oareci (Of Men and Mice). Ideea e cam aÈ™a: sunt niÈ™te È™mecheri în India care sunt ultra-full de bani. Nu visăm noi

  Huo! Jos exploatatorii imperialiÈ™ti!

Huo! Jos exploatatorii imperialiÈ™ti! Ä‚ia care exploatează omul È™i fură țări întregi! Huo! Jos cu fasciÈ™tii! Huo! HoÈ›ii! Vor să ne cotropească, să ne fure È›ara È™i să ne facă sclavii lor! La moarte cu porcii imperialiÈ™ti! Trăiască socialismul!

  Jurnalism părtinitor

Uitându-vă la È™tirea aceasta, aÈ›i crede că niÈ™te bestii le-au pus gând rău nuntaÈ™ilor È™i i-au căsăpit pe degeaba, aÈ™a nevinovaÈ›i. Și, no, poate că aÈ›i greÈ™i. Adică, no, din ce am înÈ›eles eu, povestea e cam aÈ™a:

  Cum blogul e ca o pădure

Cum să nu fie ca o pădure? Vă spun eu, da, blogul este ca o pădure. Pentru că mulÈ›i trec pe aici È™i È›in să lase pe aici urma trecerii lor, prin comentarii imbecile, semnalizând chestii de genul "troll was here". Relevant pentru discuÈ›ie este status-ul pus de Bloga

  Bombastic, fantastic, romantic

Ăștia de la Pro TV bagă din top la greu. Nu zic, n-am fost în Cernavodă să văd cât a plouat, se poate să fi fost excepÈ›ional de mult, nu zic nu. Dar cu siguranță, din ce am văzut la televizor, ca în imaginea următoare, n-a fost ceea ce au încercat nesimÈ

  Obiceiuri româneÈ™ti la piscină

Hai să facem o incursiune în mintea geto-dacului sadea È™i obiceiurile acestuia la piscină, să încercăm să-i înÈ›elegem trăirile, după care să le tranșăm È™i să i le aruncăm la coÈ™ul de gunoi, că aÈ™a ceva nu se mai poate tolera.

  Anti-româniÈ™tii de la Kaufland

No, să mor io, e a x+1-a oară când îi prind pe ăștia de la Kaufland cu nereguli. Nu înÈ›eleg nici eu de ce. Dar să nu divaghez, deÈ™i aÈ™ putea că, no, io la ora asta sunt pe lângă o piscină, cu berea-n bot. Dar să nu fiu bulangiu È™i să revin la subiect.