In categoria: Ruşinică

  Unii fură o mașină falsă

Unora li se pare haios filmulețul următor. Înțeleg de ce, dar nu în fiecare zi îi vezi pe doi inși cărând o mașină. Da, e ciudat și, inițial, am fost tentat să râd și eu. Dar pentru că mai și gândesc, și nu mă doare atunci când o fac

  Filozofi de ciclul gimnazial

Am întâlnit mulți, prea mulți așa-ziși filozofi cu o cultură generală la nivelul ciclului gimnazial. Adică, no, dacă ești la seral sau profesională nu știu dacă ești în măsură, cu toate bunele intenții, să ții discursuri filozofice.

  Șmecherii de-ale angajatorilor

Nu știu cum de n-am vorbit despre asta până acum, deși sunt sigur că se întâmplă destul de des. Ei, sunt unii angajatori care iau fondul de salarii (prin diverse manevre), îl depun la bancă pe terme scurt și foarte scurt, ca să ia dobândă pe ei, acți

  La Sensiblu portmoneul strigă nu

M-am dus zilele trecute la Sensiblu, să-mi iau niște plasturi Nicorette. Intru, îi spun că vreau să mă las de fumat și că să-mi recomande ceva plasturi. Și-mi dă niște plasturi Nicorette de 5 miligrame, 10/16 ore. Nu spun că erau vreo 10 lei bucata…

  O reclamă analfabetă de la Romtelecom

Nu știu ce talent abstract au cei de la serviciul de marketing din cardul Romtelecom, dar au comis-o cam grav. Adică, pe același panou au zbârcit-o de două ori. Prima dată cu sfatul lor cel tâmpit. No, dar acum chiar au comis-o la modul grav. Priviți hal de reclamă analf

  O chestie despre Campionatul Mondial

Aud numai mizerii venind dinspre Campionatul Mondial. Cică ăia din Coreea de Nord riscă să înfunde pușcăria dacă nu iau titlul (pe principiul că, vei Doamne, fac țara de rușine). La fel, președintele Nigeriei și-a amenințat jucătorii de la națională că or să ajungă

  Campanie cu început neașteptat

Cei de la Microsoft au început o campanie de promovare a browserului Internet Explorer 8, cu site-ul http://www.explore8.ro/. Întrucât folosesc produsele lor în mod curent, am zis că să văd și eu despre ce este vorba.