In categoria: Ruşinică

  Frappe La Festa

Știți că eu sunt fanul cafelei 3 în 1. Cum nu mai pun gura pe Jacobs, de la aspartam, am căutat altceva. Și am găsit Nescafe 3 în 1. No, cum vine vara, am zis că să trec direct pe frappe, că e rece.

  Muieți ți-s posmagii?

Să vedeți aici ciolănie. Primăria orașului Petrila (cel mai urât oraș din Valea Jiului, dacă mă întrebați pe mine) a făcut una lată. A luat o rabă de piatră roșie (calcaroasă, adică), spartă, și a pus-o în spatele unui bloc, într-o zonă cu garaje.

  Nesimțit în tren

Atât poate poporul nostru nepăsător. Nici în cot nu-l doare de proprietatea altcuiva, de următorul care va folosi un bun sau servici și cred că, într-un fel, suntem precum extratereștrii ăia de consumă toate resursele unei planete, după care se mută pe o alta, s

  Cum să nu faci bani pe timp de criză

Să zicem că ai o mică afacere de comercializare a hainelor. Eh, vine vara și tu vrei să faci bani, să ai vânzare, chestii. Cum procedezi? Simplu, ești ghiloban și lași la vânzare colecția din Noiembrie, cu blugi groși de iarnă. Că doar clientul e prost.