Tsunami solar
Tot aud la știri expresia asta de mizerie. Tsunami solar. Când îi aud pe ăștia, îmi vine să-i strâng de gât și să le rup toate degetele, pe rând, cu ciocanul. Pentru că sunt niște ignoranți nenorociți.
Tot aud la știri expresia asta de mizerie. Tsunami solar. Când îi aud pe ăștia, îmi vine să-i strâng de gât și să le rup toate degetele, pe rând, cu ciocanul. Pentru că sunt niște ignoranți nenorociți.
Vorbind cu un tip de vreo 20 de ani, care tip se plângea că viața e grea în România și alte de-astea…
Mă uit în jur, pe la magazine. Vreau să cumpăr, dar n-am ce. De exemplu tricouri, că exemplul e cel mai la îndemână. Nu găsesc, că eu port mărimea XL, cea care se vinde cel mai repede, întrucât sunt un bărbat adult cu constituție normală (adică un
Se ia o turcească piesă de distribuție pentru frână, la Dacia. Se vinde cu 26 de lei, după cum i-o fi calitatea. Se bagă într-o cutie a piesei originale de la Colibași și se vinde cu 180 de lei. Ca să vedeți cât costă să ai un ambalaj ciumeg.
Gândind retrospectiv la ceea ce debitau comuniștii de la irealitatea tv, mi-am dat seama de o chestie pe care n-o băgasem în seamă până acum: eu am învățat două istorii paralele ale românilor.
Pfuai, am luat foc de dimineață și am luat foc încă de la primele ore ale dimineții, din cauza unui pulete de la Ministerul Sănătății, care nesimțit a luat șpagă pentru a sprijini un fel de campanie de dezinformare de cea mai joasă speță.
La ortodocși, din decalog: să nu furi. Ei, s-ar putea să ard în iad, pentru o cauză nobilă. Eram pe tren, pe lângă Cluj. Bine, nu orice fel de tren, ci chiar trenul miracolelor, trenul în care unii surdo – muți auzeau, iar alții te înjurau că nu le-ai
Trebuie să fie groaznic să fii în pielea idiotului următor. Trebuie să fie groaznic să crezi că ai toate soluțiile la problemele țării ăsteia și să crezi că restul sunt niște imbecili care habar n-au pe ce lume trăiesc.
Azi s-a dat examenul de titularizare pentru profesori. Evident, s-a mers și la copiat (să nu fim idealiști). Desigur, este greșit. Dar, și asta m-a scos pe mine din țâțâni, logica unora este pur și simplu sublimă:
© 2007 - 2010 - Robin Molnar
Designed and Developed by Skat Design