In categoria: Ruşinică

  Tsunami solar

Tot aud la știri expresia asta de mizerie. Tsunami solar. Când îi aud pe ăștia, îmi vine să-i strâng de gât și să le rup toate degetele, pe rând, cu ciocanul. Pentru că sunt niște ignoranți nenorociți.

  Afaceri românești

Mă uit în jur, pe la magazine. Vreau să cumpăr, dar n-am ce. De exemplu tricouri, că exemplul e cel mai la îndemână. Nu găsesc, că eu port mărimea XL, cea care se vinde cel mai repede, întrucât sunt un bărbat adult cu constituție normală (adică un

  O mică țeapă

Se ia o turcească piesă de distribuție pentru frână, la Dacia. Se vinde cu 26 de lei, după cum i-o fi calitatea. Se bagă într-o cutie a piesei originale de la Colibași și se vinde cu 180 de lei. Ca să vedeți cât costă să ai un ambalaj ciumeg.

  Păcatul al optulea

La ortodocși, din decalog: să nu furi. Ei, s-ar putea să ard în iad, pentru o cauză nobilă. Eram pe tren, pe lângă Cluj. Bine, nu orice fel de tren, ci chiar trenul miracolelor, trenul în care unii surdo – muți auzeau, iar alții te înjurau că nu le-ai

  Un idiot comunist

Trebuie să fie groaznic să fii în pielea idiotului următor. Trebuie să fie groaznic să crezi că ai toate soluțiile la problemele țării ăsteia și să crezi că restul sunt niște imbecili care habar n-au pe ce lume trăiesc.