In categoria: Ruşinică

  Reguli de utilizare a toaletei

Îmi dau seama că țara asta este invadată, la propriu, de porci, proști, mârlani, nesimțiți și alte orătănii pe care nu le vrei pe lângă casa omului, atunci când văd astfel de afișe. Îmi dau seama, cu tristețe, că țara geme de proști și dobitoc

  Spam de la PSD (2)

Pe vremea când PSD-ul era la guvernare, s-a emis setul de legi ce împiedică, din punct de vedere legal, trimiterea de mesaje nesolicitate. Ei bine, ce credeți că fac mișeii? Mă spamează, în buna lor tradițe de a da legi de hai să fie, pe care oricum nu intențione

  Cât de important să fii?

Cât de important să trebuie să fii sau să te dai, te te plimbi Duminică după masa cu soția, copilul și casca de Bluetooth în ureche? Nu sunt sigur că înțeleg. Atât de important ești sau te dai încât până și Duminica după masa vorbești

  IQ Test EU – Țeapă!

La fel ca în articolul precedent, și site-ul ăsta (iq-test.ro) e cu țeapă. Competezi niște întrebări și, la final, pentru a afla rezultatul, afli că trebuie să dai un SMS în valoare de 3 euro la un număr. Interesant este că pe prima pagină este dat un fel de t

  Cât de mult vei trăi? – Țeapă!

S-a umplut netul românesc cu reclame la site-ul respectiv. Nu dau link spre nesimțiți. Ca orice om curios intru și eu. Și completez testul. Și la final aflu că, pentru a afla rezultatul, de fapt, el costă 6 euro. Mi se pare o mârlănie. Cu atât mai mult cu câ

  Bine, bă ştiulete

Aseară stăteam pe geam şi fumam, gândindu-mă la articolele pentru astăzi. Şi, în liniştea serii, întreruptă doar de câte vreun zbor de noapte sau de câte vreo găinuşă masculină, numai ce aud cum o sticlă de plastic se izbeşte de trotuar. Se pare

  O chestie de bun simţ

Veneam de la gară, de la vot. Am luat troleibuzul 4 din Piaţa Mărăşti până la gară şi înapoi, după ce mi-am terminat treaba (adică făcut datoria civică). Când ne-am întors, fiind capăt de linie, ttroleibuzul era aproape gol. Pe la a doua staţie, î

  Scursorile societăţii

Am rămas frapat de o chestie. Veneam de la real,- şi, lângă bloc, am intrat într-un magazin să-mi iau o sticlă de suc de-ăla la 2,3 lei 3 litri. În fine, cumpăr sucul şi ies din magazin. Fac câţiva paşi, vreo 15 metri, când un tip bine îmbrăca