In categoria: Ruşinică

  Meniul buclucaş

Iniţial doream să pun titlul "The Fast Food and the Shame" dar m-am răzgândit, doar suntem români şi vorbim limba română, lucru care nu se poate spune despre cel ce a făcut următorul meniu de fast food:

  Reclamă la o spălătorie auto

Ştiu că este greu să ai idei bune, ştiu. Mai ştiu că dacă ai o afacere este bine să-ţi faci şi reclamă, logic de ce. Ce nu ştiu eu este ce anume îţi trece prin cap când îţi faci recalmă la o spălătorie auto folosind o maşină roşie vopsită amatoricesc

  Diva dezgustului

Eram ieri în faţă la Biblioteca de pe Pasteur (nu mai ştiu cărei universităţi îi aparţine) şi am văzut-o. Era grasă, cu părul slinos şi avea o privire de divă preţioasă. Să trecem peste aceste aspect şi să ne concentrăm asupra altora, cum ar fi, de exemplu, g

  Un cântec inutil

De ceva vreme mă macină o chestie. Cântăreaţa americană Rhianna are un cântec (să presupunem prin absurd că ea ar cânta) în care povesteşte cum îşi înşeală partenerul şi cum indifelitatea ei îl omoară pe acesta, lălăindu-se că nu vr

  Fă-ţi treaba, fă!

Unii oameni nu înţeleg ce înseamnă să-ţi faci treaba pentru care eşti plătit, că li se pare prea mic salariul. Într-o seară am trecut pe la un fast food care este deschis non stop (aproape) şi ce credeţi? Era închis.

  Poliţia rutieră e la datorie

Poliţia rutieră e la datorie şi face ceva controale, pe principală, într-o zonă aglomerată unde, oricum, se circulă regulamentar. Dacă, însă, s-ar uita peste drum ar vedea oareşce abateri de la regulament, cum ar fi, de exemplu, staţionarea vehiculelor într-o z

  Lăsaţi-vă balega în altă parte!

Dragi vizitatori ocazionali şi bloggeri în acelaşi timp. Nu mă mai asaltaţi cu cereri de banner exchange sau alte cele, că nu sunt interesat, cu atât mai mult cu cât o faceţi lăsând comentarii pe lângă subiect la articolele mele. Am ajuns să şterg do